Bodrum ve Adana’da eş zamanlı operasyon

Muğla'nın Bodrum ilçesi ile Adana'da düzenlenen eş zamanlı operasyonda 9 bin 259 şişe gümrük kaçağı ve sahte içki ele geçirildi. Geçen yıl 5 Rus rehberin kaçak içki nedeniyle ölmesinin ardından bu yıl yaz sezonunun başlamasıyla beraber Bodrum'da kaçak içki imal olayına adı karışan 4 kişi yakalandı.

Muğla Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi tarafından Bodrum'da yapılan kaçak içki operasyonunda 4 kişi yakalanarak mahkemeye sevk edildi. Ayrıca suç organizasyonu içerisinde olan E.K isimli şüpheli ise KOM Şube Müdürlüğü tarafından Marmaris'de gümrük kaçakçılığına yönelik gerçekleştirilen operasyonda tutuklandı.

Haber  Merkezi

Muğla Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi tarafından Bodrum'da yapılan kaçak içki operasyonunda 4 kişi yakalanarak mahkemeye sevk edildi.
Bodrum Emniyet Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, Muğla Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, A.K'nin gümrük kaçağı içkileri Bodrum'da pazarladığı yönündeki ihbar üzerine çalışma başlattı.

Bar ve restoranlara satacaklardı

Geçen yıl yaşanan olayda, Rus rehberler 120 kişilik bir grupla beraber tekne gezisine çıkmış ve orada içilen kaçak içki nedeniyle birçok yabancı uyruklu rehber rahatsızlanmış ve 5 Rus hayatını kaybetmişti.

Bu yıl yaşanan ilk kaçak içki operasyonunda ele geçirilen içkiler ve malzemelerin yanı sıra restoranlara ve barlara satılacak liste ele geçirildi. 9259 şişe sahte içki, 1000 litrelik bidonlara doldurulmuş vaziyette sahte içki, 771 kilo etil alkol, 625 litre metil alkol, çok sayıda TPDDK bandrolü ve fatura ele geçirildi.Yaklaşık 11 ay süren çalışma kapsamında Bodrum ve Adana'da eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda A.K, A.T, H.I, ve V.K. gözaltına alınırken, zanlılara ait ev, işyeri ve otomobillerde yapılan aramada 9 bin 259 şişe gümrük kaçağı ve sahte içki, bin litre bidonlara doldurulmuş sahte içki, 771 kilo etil alkol, çok sayıda bandrol ve fatura, ticari faaliyetlerin yazıldığı ajanda ve not kağıdı ele geçirildi.

Zanlıların, ifade işlemlerinin tamamlanmasının ardından “Gümrük kaçakçılığı yapmak”, “Sahte içki imal ve ticaretini yapmak” ve “Halk sağlığını tehlikeye düşürmek” suçlarından Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı'na sevk edilecekleri bildirildi.

Bu arada, zanlılardan A.K. hakkında daha öncede gümrük kaçakçılığı suçundan işlem yapıldığı belirtildi.

 

 

 

.

Ayrıca suç organizasyonu içerisinde olan E.K isimli şüpheli ise KOM Şube Müdürlüğü tarafından Marmaris'de gümrük kaçakçılığına yönelik gerçekleştirilen operasyonda tutuklandı.


Bu haber 7529 defa okunmuştur.

2012-04-28 11:41:05


Yorumlar
Bu habere henüz yorum yazılmamış...
Bu habere yorum yapın
Adınız Soyadınız
E-Mail
Konu
Mesaj
 
Kategorisindeki Diğer Haberler
Çağdaş Marmaris © 2009-2012. All rights reserved. Öznet Design Studio
Yazar Girişi