Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’ne gelen tehdit telefonları kınandı

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Marmaris Şubesine gelen tehdit telefonları kınandı. Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Marmaris Şubesi Başkanı İsmetullah Aydındağ, tarafından yapılan basın açıklamasında;  “Son zamanlarda alevi toplumunun üzerinde oynanan oyunların bir örneğini 6.6.2012 günü saat 11.15' de derneğimizi arayarak gönüllü çalışan kardeşimize ağır küfürlerle beraber Aleviler, Kızılbaşlar sizin sonunuz geldi. Sivas katliamının daha kötüsünü yapacağız, sizi asacağız, keseceğiz, ikinci madımak katliamını yapacağız diye ağza alınmayacak küfürleri tehditleri ağzından salyalar dökülürcesine hakaret ediyor.”dedi.

 

Aydındağ açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi; “İkinci telefon aynı gün saat 12.05 de benimde dernekte bulunduğum sırada aynı kişi tekrar arayarak ahlaksız üslupla hakaretlerini tehditlerini savuruyor ve telefonu çalışan kardeşim bana verdiğinde aynı üslupla ağır küfürlerle aleviler sizi madımak katliamından kötü yapacağız, iki senedir hazırlanıyoruz diye kin ve nefret kusmağa devam etti.

Ben bunları dinlerken insanlığımdan utandım ve telefonu kapattım.

Değerli dostlar insanlıktan nasibini almamış bir mahlûk veya bunu kullanan arkadaki güçler alevi toplumu sizlere ne yaptı da bu kadar kin nefret kusarsınız, değerli canlar bunlar bizim için ne ilk nede son olacak, bazı illerde kapılara işaretler konuyor yazılar yazılıyor, yetkililer bu işaretleri "bunları iki üç çocuk yapmış diyor" size sormazlar mı madem biliyorsunuz o halde yakalayın adalete teslim edin demezler mi, canlar Alevilerin suçu nedir; laik demokratik cumhuriyete bağlı olmak mı? Bu toplum askerliğini yapar, vergisini öder ama üçüncü sınıf muamelesi görmekten kurtulamazlar ve katliamlara, hakaretlere maruz kalırlar.

 Yeter artık buna bir son vermenin zamanı gelmiştir.

Yetkilileri uyarıyoruz biz şiddete nefrete karşıyız komşumuz, Irak ve Suriye deki gibi kardeş kavgası mı yapılmak isteniyor, biz alevi toplumu olarak devletin bütünlüğünden yanayız, emperyalist devletler yıllardır böl, parçala yönet, taktiğini ülkemizde hayata geçirmek istiyorlar.

Biz alevi toplumu olarak bu oyunlara gelmedik bundan, sonrada gelmeyiz.

Emperyalistlerin taşeronlar vasıtası ile ortadan kaldırılmak istedikleri laik cumhuriyeti sonuna kadar sahiplenmek hepimizin görevidir.

Emperyalistlerin yerli işbirlikçileri vasıtası ile parçalayarak yönetmek istedikleri malum bu güzel ülkemize sahip çıkmak elbette her vatandaşın olduğu gibi biz Alevilerin en başta gelen vatandaşlık görevidir.

Bizler emperyalistlerin uşaklığını yapan bu güçlere fırsat vermeyeceğiz Buna benzer hakaretlerin geçmişteki Sivas Kahraman Maraş, Çorum yakın zamanda Adıyaman, Didim, Erzincan gibi bir çok yörelerimiz de karşımıza çıkmaktadır.

Bu bağlamda oynanan oyunlara karşı dernek üyelerimiz ve Alevi toplumu sağ duyulu olsunlar tahriklere kapılmasın Yönetim Kurulumuz dernek avukatı ve başkanı aracılığı ile hukuki çalışmalara başlatmıştır.

Er geç bu hakaretleri yapanlar ve yaptıranlar açığa çıkartılmasını istiyoruz ve adalete teslim edilsin istiyoruz.

Avukatlarımız ve bizler bu davamızın takipçisi olacağız.

Önemli olan bu gibi olaylar karşısında birlikte dik durmaktır.

 Beraberliğimizi, birliğimizi koruduğuz sürece kimse bize bir şey yapamaz.

Bu olayları hafife almayalım, bu bireysel konu değil bütün alevi toplumunu hatta Laik Cumhuriyet sevdalılarını da ilgilendiriyor duyarlı olalım " bana değmeyen yılan bin yaşasın'' derseniz susarsanız sustukça sıra size de geleceğini unutmayın.

Değerli canlar bizler bu ülkenin asli unsurlarıyız, dostlarımızla birlikte dayanışma içinde olalım provokatörlerin, tahriklerinden uzak duralım amaçları bizleri tahrik edip emellerine ulaşmak zemini hazırlamak canlar bu oyunlara gelmeyelim.

alevi toplumu hoş görülüdür bizim felsefemizde insana zarar vermek yok kim hangi inançtan olursa olsun saygı duyarız, alevi toplumunun kendine rehber edindiği iki konu vardır "Eline Beline Diline Sahip Ol" ve dil din mezhep renk ayrımı olamaz.

Allah insanları yarattığı zaman bu ayrımı yapmamıştır.

Bizde insan ayrımı yoktur kardeşlik vardır.

Birlik ve beraberlik vardır. Bizim saygımız kadar olmasa da Alevilere saygı istiyoruz.”

Basın açıklamasının sonunda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Aydındağ, savcılığa konu ile ilgili suç duyusunda bulunduklarını söyledi.

 

Bu haber 6701 defa okunmuştur.

2012-06-12 09:11:59


Yorumlar
Bu habere henüz yorum yazılmamış...
Bu habere yorum yapın
Adınız Soyadınız
E-Mail
Konu
Mesaj
 
Kategorisindeki Diğer Haberler
Çağdaş Marmaris © 2009-2012. All rights reserved. Öznet Design Studio
Yazar Girişi